SoN Dakika

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD’TE YİNE MUHTEŞEM ZEKA KONUŞTU.

Payitaht Abdülhamid’te yine muhteşem Zekâ konuştu.
Geçen bölümde İmparatorlar Reval’e gitmek için hazırlık yapıyorlardı. Abdulhamid Reval görüşmelerini engellemek için attığı her adımda sekteye uğramıştı.
Payitaht Abdülhamit yeni bölüm'de neler oldu ?
Bu bölümde İngiliz Sefaretine giden Fuat Tahsin Paşanın Hünkâra ihanet eden paşa olduğunu ve İngiltere’ye iltica etmek istediğini söyler, Abdulhamid yakın dostunun, sırdaşının önce ihanet içinde olabileceğini düşünür ve bu konuyla ilgili Galip Efendi ve İsmail Hakkı Bey ile sohbet eder. Abdulhamid (dosttan şüphe etmekten, şüphe ederim der)Galip efendide (Dostun vefasından Şüphen mi var)der ve Abdulhamid can dostunun ona ihanet etmeyeceğini anlayınca da Tahsin Paşa ile birlikte bir plan yapar.

Payitahat Abdülhamit 61. bölüm'de neler oldu ?
Abdulhamid, Tahsin Paşayı İngiliz Sefaretine gönderir, Tahsin Paşa, İngilizlerin yanındaymış gibi yapar ve Sefire gizli bilgi olarak Hünkârın Hindistan’a gideceğini söyler.
Bu arada Rusya’da olan Halil Halit ve Tatar, Plüton fabrikasında isyanın çıkmasına yardımcı olacak o iki ismin peşine düşer, başlarından birçok şey geçer, Rahip Gaponun aslında Samuel olduğunu anlar ve gerçek Rahibi bulur, onlara yardımcı olacak iki Rus’un ismini alır ve onları zorda olsa bulur fakat tam konuşurlarken ikisi de vurulur.
Bidar Sultan, Sami efendinin oğlundan gelen pusulayı okur ve oğlunu ziyarete gider. Şivenaz ondan önce oraya gider ve kardeşlere altın vererek olayın üstünü örtmeye çalışır. Abdulhamid, Bidar Sultanın yaşadıklarının doğru olup olmadığını araştırır ve kulübenin boş olduğunu ve orada yaşayanların köylerine gittiğini söyler. Bidar Sultan Sami efendinin ölümünden kendini suçlar ve çok üzülür, gördüğü rüyada ki seslerin ve dilin ne olduğunu araştırır ve Yahudi Sinagoguna gider, o sırada orada olan Şivenazla karşılacaklar mı merakla bekliyoruz.

Hiç yorum yok

';