SoN Dakika

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler oldu

Diriliş Ertuğrul’da İntikam Ateşi Alevlendi.


Heyecanın hiç bitmediği, Diriliş Ertuğrulda, Moğollar ile Haçlıları birbirine düşürmek için yeni bir plan yapan Ertuğrul, Moğollara gidecek olan vergi altınlarının yerini komutan Uranos’a söyler ve altınların yarısını ister. Altınlar Kervansaraya gittiğinde komutan baskın yapar ve altınları gizli bir mağaraya götürür. Bu arada Mergen onu takip eder ve yerini Ertuğrul’a söyler. Detaylar Haberimizde;

Diriliş Ertuğrul yeni bölümde neler oldu ?


Ertuğrul, Beypolat’tan Emir Bahattin’in yanında İlbilgeyi ister, İlbilge hatun razı olduğunu söyler fakat Beypolat kararını daha sonra bildireceğini söyler. Sırma hatun kendini isteyeceğini düşündüğü için şok olur ve öfkeden deliye döner.
Emir Bahattin Kervansarayın basıldığını ve altınların çalındığını öğrenir, Beypolat ile birlikte oraya gider. Moğol Komutan Emirin beceriksizliğinden dolayı onu tutuklar ve Ertuğrul’u bitirmesi ve gizli sandığı bulması için görevi Beypolata(Albastıya)verir.

Turgut altınların olduğu mağarayı basar, Dragosun adama Toranın kellesini alır, Mikisin karısı ve oğlunu da kurtarır. Altınları Ertuğrul’un dediği gizli bir yerde saklar.
Dragos, altınları ve Ertuğrul’u beklerken Saray’a gelen sandıktan, Toranın kellesi çıkar ve Dragos öfkeden deliye döner ve Ertuğrul’u öldürme kararı alır.
Dragos Han’da Ertuğrul’a şerbet hazırlar ve içine zehir koyarak odasına götürür. Beypolat, Ertuğrul’un yanına gelir ve kardeşi İlbilgeyi verdiğini söyler ve şerbetten içerek zehirlenir.

Diriliş Ertuğrul Reytingleri

Ertuğrul Kervansaraya baskına gider, Emiri kurtarıp, Albastının kim olduğunu öğrenmek ister fakat Moğol komutan onu öldürür ve Albastıyı öğrenemez.
Babalarının, İlbilge hatun ile evleneceğini öğrenen ve evlenmesini istemeyen Ertuğrul’un çocukları Gündüz Alp, Savcı ve Osman’a evliliğinin iki Oba ve Türk devleti için önemli olduğunu anlatır.
Kardeşi İlbilge Hatun ile Ertuğrul’un evlenmelerine izin verdiğini kardeşi Sırma Hatuna söyleyen Beypolat,İlbilgeyle iyi geçin çünkü Kayı Obasına rahatça girebilmen ve oradan bilgi getirebilmen için önemli der. İlbilgeyi çağıran Beypolat evlenmesine izin verdiğini söyler ve zehir etkisini gösterir, kendinden geçerek bayılır.
Selcan Hatun İlbilgenin Ertuğrul ile evlenmesini istemez.

Yine bu yeni bölümde de Cami hocasının Osman ve diğer çocuklara anlattığı Allahın 99 isminden Esma-i Hüsna’dan EL-ALİM isminin manasını anlatması, içimizi ısıttı, gözlerimizi doldurdu.( Dursun Ali Erzincanlı) muhteşem ses tonu, anlatımıyla bir kez daha kendine hayran bıraktı.

Oldukça heyecanlı yerde biten Ertuğrul’un bir sonraki bölümünü büyük bir heyecanla bekleyeceğiz.

1 yorum:

';