SoN Dakika

Diriliş Ertuğrul Yeni bölümde neler olacak?

Ertuğrul, Komutan Alıncağa, Sultan Keykavus karşılığında, Alplerinin pusatlarının geri verilmesini, peşinde olduğu altınların geri istenmemesini ve yeğeni Süleyman’ın peşinin bırakmasını ister.

Diriliş Ertuğrul Yeni bölümde neler olacak?

Alıncak başka der, Ertuğrul abim Gündoğdu’yu affettiğine dair özgürlük beratı ister ve Alıncak kabul eder, Sultan Keykavuzun yerini söyler, fakat onunla ilgili de çoktan plan yapmıştır. Bamsı ve Turgut’u da bununla ilgili görevlendirmiştir.

diriliş ertuğrul yeni bölüm ile ilgili görsel sonucu
Ertuğrul, Dragosa gizli sandığın gideceği yeri söyler ama aynı yere Keykavus uda koyar, hem Dragos hem Beypolat hem de Subutay oraya gider aralarında kılıçlar çekilir. Bu arada Turgut ve Bamsı Moğol kıyafetiyle gelir ve Sultanı oradan kaçırırlar. Kaçarken Bamsı, Yinalı öldürür. Turgut Alp de Subutayın kellesini alır.
O kargaşa içinde komutan Uranüs gizli sandığı alır ve Dragos ile kaleye giderler. Dragos zorla sandığı açar fakat gizli düzenek devreye girer ve evraklar yanar.
Ertuğrul Söğüt’e gelir, Umuroğullarının Sancaklarını indirtir ve Kayı Sancaklarını yeniden astırır, Beyolatın Alpleri karşı çıksa da Han’ıda alır ve Alplere gidin beyinize söyleyin Süleyman Şah Oğlu Ertuğrul Söğüt’ü geri almıştır. O sırada Hana gelen İlbilge ve Sırma Hatun tüm bu olanlara şahit olur. Beypolat gelir, bunu nasıl yaparsın Uç Beyliğini ben istemedim Alıncak verdi şimdi ne olacak ona nasıl hesap vereceksin der. Ertuğrul komutan kendi derdiyle uğraşacak, kılıçla aldığım söğütü, yine kılıç hakkıyla geri aldım der.
Beypolat, İnalın cenazesinde intikam yeminleri eder, Ertuğrul bütün soyunu kurutacağım artık Beypolat yok, Albastı var der. Kardeşleri Sırma ve İlbilgeyi çağırır ve Sırmaya bundan sonra hatunların başında İlbilge olacak sende Selcan Hatundan özür dileyeceksin der.
Sırma hırsından ablasına öfkemden sende nasibini alacaksın diyerek onu tehdit eder.
Ertuğrul otağa Süleyman’ı getirir Selcan hatun çok sevinir ve onlara Gündoğdu’nun özgürlük beratını gösterir, Süleyman’a bunu babana sen götüreceksin der. Süleyman yola çıkar fakat Albastı(Beypolat) pusu kurar ve Süleyman’ı kaçırarak ona işkence yapar.
Kayı Obasında Türk Beylerini toplayan Ertuğrul, dirliğin temeli birliktir, büyümeyi göze alamayanlar, küçülmeye mahkûmdur der.
Komutan Alıncak Konya yolunda zafer kazandığını zannederken, sandık içinde nökeri  Subutayın kellesi getirilir, öfkeden deliye döner.
Ertuğrul Söğüt’ü yeniden geri aldığı için Obada bir toy düzenler, toyda Ozanın söylediği, Süleyman Şah Oğlu Yiğit Ertuğrul türküsünü söyler.( gerçekten çok güzeldi)
Yine bu bölümde Söğüt İmamının anlattığı, Allah’ın mübarek isimlerinden El-Aziz (C.C)anlatma şekli bizleri mest etti, ağzına sağlık. Heyecan dorukta, muhteşem sahneleri, müzik ve efektleriyle harika bir bölüm izledik, bakalım haftaya bizleri neler bekliyor.

Hiç yorum yok

';