SoN Dakika

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde Adalet yine vardı.

Geçen bölümde Selcan Hatun, Sırma ile kavgası esnasında Sırma’yı bıçaklamıştı. Ertuğrul Selçuklu Sultanı Keykavus’u Moğolların elinden alıp, Süleyman’ıda sakladığı gizli mağaraya götürür.

Keykavus’a bundan sonra bize sizin Sultanlığınız lazım, Anadolu’daki direnişimiz için bunu kullanacağız der. Söğüt İmamı yanlarına gider,

Diriliş Ertuğrul 137. bölümünde neler oldu ?

Keykavus bir vakit hükümdarlara taç verirdik, imdi tacımızı tahtımızı yerle yeksan ettiler, öz yurdumuzu mücadele için bir avuç adam kaldık hem de koca bir orduya karşı der. İmam, neye itimat ettikse o bizden geri alındı Sultanım, tacımızın tahtımızın ihtişamına itimat ettik, ordularımızın çokluğuna itimat ettik, bunlar bize gurur ve kibir verdi. Ruhumuzu örseledi, Allahuteala’yla aramıza perde oldu, hâlbuki Allahuteala sadece kendisine itimat etmemizi ister, Allah’ın merhameti her şeyin üstündedir der ve Peygamber Efendimizin (S.A.V)Hunayn cengini anlatır.


Dizi Reytingleri


Ertuğrul Zangoç (Dragos) ile görüşür ve ondan bilgi alır, obada Selcan hatunun, Sırma hatunu bıçakladığını öğrenir, Ertuğrul Zangoca, Dragosa git gizli sandığı Han’dan çıkardıklarında o alsın saklasın der.
Sırma hatunu bıçaklayan Selcan hatunu, İlbilge kilitli çadıra hapsettirir. Sırma kendine geldiğinde kana kan der ve ortalığı karıştırmaya çalışır.
Beypolat, Süleyman’ı ararken kardeşinin Selcan Hatun tarafından bıçaklandığını öğrenir ve Obaya gider. Selcan hatuna cezasını ben vereceğim, onu obanın ortasında kırbaçlayacağım der. Obaya gelen Ertuğrul, Beypolata Uç Beyi olarak adaletli olmak zorundasın önce şahitleri dinleyeceksin der ve şahitler dinlenir. Ertuğrul İlbilge hatuna da sorar, İlbilge hançeri ilk Sırma çekti der ve Selcan hatun affedilir.
Handa Ertuğrul’u ve altınları bekleyen komutan Alıncak, Beypolata eğer Ertuğrul altınları getirmezse Kayı Obasını yerle bir eder, taş üstünde taş bırakmam der. Ertuğrul Han’a gelir fakat altınları getirmez. Alıncak obanı yakıp yıkacağım, taş üstünde taş bırakmayacağım der, Ertuğrul ne altınları vereceğim nede sen obamı yakacaksın, obamda bir tek kişinin kılına zarar gelirse Hülagü Han’ın gazabından seni kimse kurtaramaz. Ben senin yerle bir olan itibarını kurtaracak adamın, sana Sultan Keykavusu vereceğim sende benim şartlarımı kabul edeceksin der.
Yine muhteşem bir yerde bitti bakalım 138.bölümde neler olacak?

Hiç yorum yok

';