SoN Dakika

Payitaht Abülhamid Yeni Bölümünde neler oldu ?

Vanbery, i Saraya getiren Ahmet paşa, olanları hünkâra anlatır. Abdülhamid, ahmet paşaya yeni bir vazife verir, ahmet paşanın, ermeni popken in yerine geçer ve sabahattin ile görüşmeye gider.


Payitaht Abülhamid 80. Bölümünde  neler oldu ?


Abdülhamid, jön türklerin kongresi için ermenilerle işbirliği yapmış olduğunı kanıtlayabilmek için yeni bir plan hazırlar. Ingiliz sefiri çağırır ve ona ingilizlerin yeni yaptıkları silahlardan 100 tane satın almak istediğini söyler, sefir silahları sadece kendi askerleri için üretildiğini ve başka hiç bir devlete satılmayacağını söyleyince, Abdülhamid o vakit bana bununla ilgili makalelı belge vereceksin der ve sefir verir.


Abdülhamid’in oyunu adım atar, ahmet paşa sabahattin’e gider, silahlardan bahseder eğer ingilizlerden silahları alırsan bizde seni destekleyeceğiz der. Sabahattin Şivenaz ile mevzuşur ve ingilizler silahları vermeyi kabul eder. Ahmet paşa, sabahattin’e silahları beraber teslim alacağız der ve birlikte giderler, silahlar teslim edilirken sabahattin’in resimleri çekilir. Ermeni çetecilere verilir ama ahmet paşa silahların mekanizmalarını bozar, silahlar çetecilerin elindeyken gazeteciler resimlerini çeker.

Abdülhamid ingiliz sefiri çağırtır, ona hani silahları satmayacaktınız diyerek sabahattin’in resimlerini gösterir, ingiliz sefir gördükleri karşısında Abdülhamid’e tehlikeli oyunlar oynuyorsunuz der.

Dizi Reytingleri için tıklayınız

Abülhamid, sabahattin’in yanına gider ve gazetede çıkan haberi gösterir, sabahattin iptidatınız elbette yıkılacak der, Abdülhamid osmanlı tokadını atar ve hadi hünkârına saygın yok dayına damı saygın yok der ve tahsin paşa bir haber ile gelir.

şivenaz, bidar sultanın ve seniha sultanın yanında fuat efendinin durumu ağırlaşmış görmek isterim der, bidar sultan da izin verir. Fuat’a giden şivenaz ona bir iğne yapar ve iyileşeceksin der. şivenaz, seniha sultanın artık ayağına çok dolanacağını düşünür ve onun için ilaç hazırlar, içeceğine yavaş yavaş koydurur ve seniha sultan hayaller görmeye başlar.

Venbery, oda hapsinden çıkar ve Şivenazın yanına gider olanları anlatır, şivenaz yeni bir misafirimiz geliyor der.

Payitaht Abdülhamid 81. Bölüm fragmanı yayınlandı

Payitaht Abülhamid 81. Bölümünde  neler olacak ?

Halil halit, emanetçiyi bulur fakat cezzarı kurtarmak için öldüremez. Kimyacıyı bulur ve öldürür. öteki uyuşturucu ayrıştırıcısı finocuyuda bularak öldürür. Yolda bulup getirdikleri mevzuşamayan çocuk jorrısin oğlu çıkar. Ayrıca zeynep hemşire halil halite, mehmet selimin evlenme teklif ettiğini ve kabul edeceğini söyler.

Naime sultan gazeteci arif ile nazik endam olarak görüşmeye süre gelir. Abdulkadir gazetede yazdıklarından dolayı arifi alır ve konuşur, dinlemek istemeyen arife tokat atar. Bidar sultan, kızının hala arif ile görüşmesinden fazlaca rahatsız olur tartışırlarken abdulkadir duyar ve Naimeye o adamla bir daha mevzuşursan seni öldürürüm der.
Haraketli heyecanlı ve aksiyon dolu bir bölüm izledik.

Hiç yorum yok

';