SoN Dakika

Ekrem İmamoğlu 31 Mart'tan sonrasını denetletiyor

İstanbul Büyükkşehir belediye başkanı Ekrem imamoğlu'nun 31 mart-18 nisan tarihleri arasını kapsayan bir denetleme yapacağı öğrenildi.

Dün İstanbul kent belediye (ibb) başkanlığı görevine başlamış olan Ekrem imamoğlu'nun, kendi imzasıyla teftiş kurulu başkanlığı'na bir belge gönderilmiş olduğu ve belediyenin elektronik veritabanı ve altyapısına ait araştırma yapmak üzere iki müfettişi yetkilendirdiği öğrenildi.

İhlas haber ajansı'nın (iha) abonelerine geçmiş olduğu haberde, imamoğlu'nun söz konusu talimatla belediye bünyesindeki 2 müfettiş ve belediye içerisinden veya dışından belirlenecek 3 uzman dahil edilerek 5 heyetle ibb'nin tüm kayıtların elektronik olarak kopyalanmasını istediği açıklandı.
Ulusal gazete, bugün ilgili talimatın detaylarını okurlarına aktardı.

"Ekrem imamoğlu'ndan direktif: veritabanı incelensin, masraf yapmayın" başlığıyla piyasaya çıkan haberde şunlar kaydedildi:

'İbb veritabanini incelemek üzere müfettiş görevlendirildi'

"Ekrem imamoğlu'nun teftiş kurulu başkanlığı'na gönderdiği makalelı talimatında şu ifadeler yer aldı:

'Belediyemiz müfettişlerinden emine sema ballı ve kaya albayrak belediyemiz çalışanlamış olurından ve/yada dışarıdan belirlenecek üç uzman ile belediyemiz ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme ve araştırmayı yapmaya ve veri tabanı ve altyapıyı kopyalamaya yetkilendirilmiştir. Gereğini rica ederim.'


Görevlendirilen müfettişlerin yanı sıra imamoğlu'nun belediyeye bağlı şirketlere kayıtlı araç, telefon ve bilgisayarları kullanıcıların listesini istediği öğrenildi.

İkinci talimatta harcamalarin durdurulmasini istedi

İmamoğlu, genel sekreterliğe gönderilmiş olduğu ikinci direktifında belediye masraflarının durdurulmasını istedi. Talimatta, '18.04.2019 tarihinden itibaren istanbul büyükkent belediyesi, bağlı kurumlarının (iski ve iett) ve iştiraklarinin gmeşhurk ve rutin işleri aksatmayacak şekilde iş ve işlemlerin devam ettirilmesine, bu kapsamın dışında kalan ödeme, masraf, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrimenkul kiralama, alış ve satış ve benzeri bütün işler ve işlemler ikinci bir talimata kadar durdurulmasına karar verilmiştir. Malumat edinilmesini ve gereğini rica ederim. Ekrem imamoğlu. Istanbul büyükkent belediye başkanı' denildi.

İbb'nin birimlerine tebliğ edildi

Her iki belgenin genel sekreterlik, teftiş kurulu başkanlığı, iski genel müdürlüğü, iett genel müdürlüğü ve iştiraklere dağıtıldığı görüldü. Belgelerin söz mevzusu birimlere saat 16:00 itibarıyla tebliğ edilmiş olduğu öğrenildi."

Listede yer alan bilgiler hangi tarihleri kapsayacak?

İndependent Türkçe'de yer edinen haberde de bunlara ayrıca istenenler ve taleplerin hangi tarihleri kapsadığına dair bilgiler aktarıldı:

Cihat arpacık imzalı haberde şöyle dendi:

"Seçim günü olan 31 mart ile makalenin göndermiş olduğu 18 nisan arasını kapsayacak şekilde banka mevcudu tespit tutanaklarını isteyen imamoğlu, tapuda kayıtlı taşınmazları, belediyeye kayıtlı vasıtaların listelerini, vasıtaların kimler tarafından kullanıldığını, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile tablet ve cep telefonlarının ve bunların tahsis edilmiş olduğu kişileri, işyar, sözleşmeli memurların listelerini de istedi.
Bir başka evrakta iste şirketlerden istenen bilgiler şöyle sıralandı:

- mali tablolar.
- bütçe tatbik sonuçları tabloları.
- kasa rakamm tutanakları.
- alınan çekler.
- menkul değer ve varlıklar.
- tapuda kayıtlı ve kayıtlı olmayan taşınmazlar.

İmamoğlu, bu listelerin 31 aralık 2018, seçim günü olan 31 mart 2019 ve göreve fiilen başladığı 18 nisan 2019 tarihleri itibariyle hazırlanmasını istedi."

Sıradaki Haber,
Cildiniz için hazırlayabileceğiniz Organik Maskeler

Cildiniz için hazırlayabileceğiniz Organik Maskeler, Detaylar Haberimizde;

Cilt Maskeleri
Ciltteki ölü hücreleri ortadan kaldırır, cildimizi nemlendirir ve yüzümüzde oluşan yaşlılık çizgilerini sıkılaştırır.

Hiç yorum yok

';