SoN Dakika

Ramazan Bayramında 3 milyar liralık turizm geliri beklentisi bekleniyor

Türsab idare kurulu Başkanı Firuz bağlıkaya, "bu sene Ramazan bayramı'nda 2 milyon vatandaşın turizm hareketlerine katılmasını ve minimum 3 milyar liralık bir ekonomik hacim yapıtlmasını öngörüyoruz." dedi.

Ramazan Bayramı Tatili kaç gün ?

Türkiye seyahat acenteleri donanması (türsab) yönetim kurulu başkanı Firuz bağlıkaya, 9 güne çıkarılan ramazan bayramı tatilinde 2 milyon kişinin gezi etmesinin ve 3 milyar liralık ekonomik hacim sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

Rayram Tatili ne zaman başlıyor ?


Bağlıkaya, Kamu çalışanlarının  ramazan bayramı tatili boyunca 3 haziran pazartesi yarım ve 7 haziran cuma tam gün yönetimsel izinli sayılmalarının turizme etkisini değerlendirdi.
Devlet personel başkanlığı verilerine göre kamuda istihdam edilen personel sayısının 3 milyonun üzerinde olduğuna değinen bağlıkaya, "buna kamu çalışanının aileleri de dahil edildiğinde cumhurbaşkanımız tarafınca açıklanan karar, 10 milyonu aşkın vatandaşımız için 9 günlük
dinlence anlamına geliyor." ifadesini kullandı.

Özel sektörde çalışan ve bayramın hemen sonrasındaki cuma günü izin kullananlar da buna eklendiğinde tatil yapacakların saysıcaklıknın daha da artacağını vurgulayan bağlıkaya, "bu çerçevede bu sene ramazan bayramı'nda turizm hareketlerine 2 milyon vatandaşımızın katılım sağlamasını ve en az 3 milyar liralık ekonomik hacim yaratılmasını öngörüyoruz." dedi.

Bağlıkaya, seyahat acentelerinden 5 gece 6 gün veya 6 gece 7 gmeşhurk paketlerin alaka gördüğü istikametünde bilgi aldıklarını aktararak, kuşadası, bodrum, didim, marmaris, fethiye, antalya ve alanya'nın en fazlaca talep kabul eden tatil yerleri arasında bulunduğunu kaydetti.
Kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti'ne talebin bu yıl geçen yıllara oranla daha yüksek olduğuna işaret eden bağlıkaya, yurt dışında da en çok vizesiz balkan ülkeleri turlarının tercih edildiğini bildirdi.

Bağlıkaya, orta avrupa özellikle budapeşte-viyana-prag turlarının da talep görmüş olduğunü, vizesi olan vatandaşların ise italya, fransa ve ispanya turlarına ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Sıradaki Haber,
Ekrem İmamoğlu 31 Mart'tan sonrasını denetletiyor

İstanbul Büyükkşehir belediye başkanı Ekrem imamoğlu'nun 31 mart-18 nisan tarihleri arasını kapsayan bir denetleme yapacağı öğrenildi.

Dün İstanbul kent belediye (ibb) başkanlığı görevine başlamış olan Ekrem imamoğlu'nun, kendi imzasıyla teftiş kurulu başkanlığı'na bir belge gönderilmiş olduğu ve belediyenin elektronik veritabanı ve altyapısına ait araştırma yapmak üzere iki müfettişi yetkilendirdiği öğrenildi.

Hiç yorum yok

';