SoN Dakika

Pürüzsüz bir Cilt için ne yapmalıyım?

Pürüzsüz ve Porselen gibi bir cilt için neler yapılmalı ?

Pürüzsüz bir Cilt için neler yapmam gerekir ? Diye sorup duranlardansanız Bu yazımızda size bu sorunun cevabını vereceğim.

Geçenlerde Ayşe Tolga’yı izledim ve muhteşem bir tarif verdi, bende sizlerle paylaşmak istedim. Malzeme son derece basit ve kolay.
15-20 ml. Gül Suyu
1 tatlı kaşığı süt
 Cildimizi arındırıp temizleyeceğiz, bunun için bir yemek kaşığı kadar gül suyuna, bir yemek kaşığı sütü ekleyip yüzümüzü temizleyeceğiz, unutmayın bu tonik ayrıca cildimizi de beyazlatacak. Günde bir kere uygulamaya çalışın, ben denedim gerçekten çok işe yarıyor.

Yüz Beyazlatan, Yaşlılıkla savaşan bir diğer tarifimizin mucizesi ise pirinç. Yaklaşık iki yemek kaşığı pirince, iki su bardağı su ekleyelim ve 15-20 dk, pişirelim. Sulu olarak ocaktan indiriyoruz, soğuduktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzüyoruz. Süzerken bir kaşık yardımıyla da iyice eziyoruz, bu işlemi süzgecin içinde yapıyoruz. Bu karışıma bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı süt ekliyoruz ve bu hazırladığımız maskeyi yüzümüze sürüyoruz. Eğer cildiniz yağlı ise birkaç damla limon damlatabilirsiniz. Cildimizde yaklaşık 20 dk. Bekletiyoruz ve bekletirken ara ara masaj yapar gibi yediriyoruz. Sonrasında bol su ile duruluyoruz, cildinizin renginin açıldığını ve pürüzsüzlüğünü göreceksiniz.

Editör
YAŞAMZADE İLE GÜZELLİK

Hiç yorum yok

';