SoN Dakika

Diriliş Ertuğrul 146. Bölümünde Neler Oldu ?

Ertuğrul, İlbilge ile hazırladığı plan doğrultusunda Beybolat’ı tuzağa düşürmüş, maskesini indirmişti.


İlbilge, abisinin hain olduğunu görünce dünyası başına yıkılır, onu ele geçirecekken Albastının adamları saldırır. Diriliş Ertuğrul reytinglerde zirveden inmiyor, Tam bu sırada Gündoğdu gelir ve Beybolatı okuyla yaralar, Ertuğrul abisini görünce çok sevinir, fakat bu arada Beybolat ellerinden kaçar, peşine düşerler, uçurumun kenarına gelen Beybolat kendini aşağıya atar. Fakat öldüğünden emin olmak için Ertuğrul nehri arayın der.

Diriliş Ertuğrul Yeni  Bölümünde neler oldu ?

Ertuğrul İlbilge ile birlikte Umur Oğullarının Obasına gider. Beybolatın, Albastı olduğunu söyler, İlbilgeyi bey koltuğuna oturttur ve bundan sonra bu odanın hanımı İlbilge Hatundur der. Sırma abisinin öldüğüne inanmaz, abisinin Albastı olmasından da gurur duyar.
Gündoğdu, Kayı obasına gider, Hayma Ana yıllardır hasret kaldığı oğlunu karşısında görür ve hasretle sarılır. Süleyman’ın mezarı başında olan Selcan hatunun yanına gider, Gündoğdu’yu gören Selcan üzüntüsünü dile getirir, Gündoğdu Takdir-i İlahi elden ne gelir der.

Diriliş Ertuğrul 147. Bölüm FragmanıDumrul, Alplerle, Beybolatı arar fakat Alpler tam onu buldukları sırada Hülagü Hanın baş casusu Moğol Komutan Arkbuka, Alpleri öldürerek Beybolatı götürür. Beybolat, Alıncağı Ertuğrul’un öldürdüğünü söyler, Moğol Komutan, Baybarsın casusundan bahseder.

Ertuğrul, Moğolları bitirmek için Baybars ve Berke Hanında desteğiyle köklerini kazıyacağız, Mergen yarın casusu alıp getirecek der. Eğer Baybar ve Berke Han ile anlaşırsak gücümüze güç katıp Moğolları Anadolu’dan temizleyeceğiz der.
Mergen Handa Casus ile buluşur, orada komutan Arkbuka ve Nökerleride vardır, Mergen’ide tanırlar. Casusu alabilmek için onları takip eder.
Bamsı, Alpler ile birlikte Beybolatı aramaktadır, ölen Alpleri görürü, üstlerindeki okların kime ait olduğunu bilemez ve Söğüt’e gider, orada Gündoğdu ve Gündüz Alp’i görür onlara gösterir, Gündoğdu Moğol oku olduğunu ve Ertuğrul’un başının dertte olduğu düşünür ve bütün Alpleri alarak Ertuğrul’a yardıma gider.
Ertuğrul, Mergen ve Casusu ile buluşma yerine gelir, âmâ Komutan Arkbuka etrafını sarar. Cenk başlar fakat onlar çok kalabalıktır. İlk önce Mergen komutan tarafından boynu kesilerek, ardından Dumrul şahadet getirerek şehit olurlar. Turgut Alp’te oraya gelen Beybolatın kılıcıyla Ertuğrul’un yüzüne bakarak, şehadet getirerek şehit olur. Yakın dostunun, kader arkadaşının şehit olduğunu gören Ertuğrul kahrolur, Moğol Komutan, Ertuğrul’u çivili halata sararak esir alır.
Sırma abisinin ölmediğinden emindir, Beybolat Sırmaya haber gönderir ve yaşadığını söyler, Sırma ablasına olan öfkesinden dolayı bu habere çok sevinir.
Sevgili okurlarım, yaklaşık 146 bölümdür, Dumrul karakterine can veren sevgili Edip Zeydana muhteşem oyunculuğundan dolayı teşekkür ederiz. Mergen karakterini oynayan Ali Buhara Mete’ye teşekkür ederiz. Turgut Alp, çoğu zaman güldürdü, sevgisiyle ısıttı ve dizide ölümüyle de ağlattı, gerçekten Cengiz Coşkun tartışmasız karakter oyuncusu, bundan sonra ona uzun bir süre daha Turgut diyeceğiz, askere gideceği için dizide ölen ve ayrılmak zorunda kalan Cengiz Coşkuna emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com

Hiç yorum yok

';