SoN Dakika

Tek Yürek Dizisi 12. bölüm fragmanı, konusu ve analizi

Büyük şehirlerde, kalabalık yığınlar arasında, kaybolup giden yalnız hayatlara inat, hayata tutunmak için bir olma hikayesi.

       Aynı semtten çıkmış, şöhreti yakalayıp, spor hayatını hoca olarak sürdüren, fırtınalı bir yaşamın sürüklediği ve sonunda kendisi gibi aynı kaderi yaşayan gençlere umut olmaya çalışan Halit hocanın ve semt gençlerinin toplumda var olma mücadelesini anlatıyor, tek yürek.
Dizi Reytinglerinde Tek Yürek bi hayli iddialı
       Farklı kişiliklerin, farklı karektere sahip, farklı dramatik yaşamlarla bir birine sırtını dayayarak büyümeye çalışan bir gençliğin bundan sonraki hayatta ya olacaklar ya kaybolacaklar masalı. 
       Herkesin kendi hayatından kesitler bulacağı "tek yürek" her kesin yaşadığı semtlerde, her insanın ihtiyacı olan, her başarının ve varoluşun arkasında insanların koşulsuz, menfaatsiz, beklentisiz bir şekilde dayanışmanın birbirini anlamanın, birbirine saygı duymanın olduğunu anlatan, kişisel yaşamdaki trajedik kırılmaların, acı anların, geleceğe umutla bakmanın tek yolunun birlikte yaşanan insanların birbirine yürekten bağlı olmanın hikayesi.

Tek Yürek 12. bölüm 2. Fragmanı

       Ülkemizde fazla popüler olmayan bir spor, buz hokeyi ve İstanbulun geçmişten günümüze en çok hikaye barındıran semti Zeytinburnu'nda geçen dizi konusu, ülkemizin bir çok yerinde olduğu gibi kaybolmuş hayatlarla dolu bir semt, ve gençlerin birbirine tutundukları veaumutları olan buz hokeyini bir spordan çok hayatta kalma, ayakta durma ve biz bu toplumda bireyiz diyebilmek, haykırmak için tek yolları ve bunu başarabilmek içinde hepsinin tek yürek olması. 
       Aslında bu birazda ülkemizin hikayesine benzetiyorum, karşımızda duran bunca düşman ve tökezleyip düşmemizi bekleyen kin ve nefret dolu devletler, insanlara karşı, tarihi geçmişin bize öğrettiği, geleceğe umutla bakabilmek, yıkılmamak, dik durmak için tek yürek bir ülke olmak gerek. 
       Güzel bir hikaye, biraz buruk, biraz acı, birleşince sımsıcak güçlü yürekler.
       Oyuncu kadrosunun harika performansı, kaliteli yapımcı ve usta reji kadrosu ile güzel bir dizi, hikaye yazarları ilk defa abuk sabuk ikili ilişkilerden kurtulup herkesin hayatına ucundan köşesinden dokunan bir toplum hikayesi yürütüyor ve tebriki hak ediyor. 
       "Tek Yürek" izlenmesi keyif verecek, bir dizinin karşısında geçirdiğiniz zamanın boşa gitmeyeceğini takip ederseniz anlayıp mutlu olacaksınız. 

Sıradaki Haber;
Diriliş Ertuğrul’un 145. Bölümünde Neler Oldu?
Diriliş ertuğrul yeni bölüm özeti


Hayati KAYA

EDİTÖR
hayatagaci3@gmail.com
Hiç yorum yok

';